ux چیست؟

ux چیست؟ - میرا

ux چیست

طراحی تجربه کاربری (UX) مخفف User Experience به احساسات و رفتار های یک شخص در هنگام استفاده از یک محصول، سیستم، یا سرویس گفته می شود. این احساسات شامل جنبه های عملی، تجربی، عاطفی، معنی دار و ارزشمند تعامل انسان و کامپیوتر و مالکیت محصول می باشد. علاوه بر آن، شامل درک افراد از جنبه های سیستم مانند ابزار، سهولت استفاده و کارایی است. تجربه کاربر ممکن است به لحاظ ذهنی به لحاظ ماهیت در نظر گرفته شود تا در مورد درک و فکر فردی نسبت به سیستم باشد.

طراحی تجربه کاربری (UX) هنر و علم ایجاد احساسات مثبت از طریق تعاملات محصول است

تجربه کاربر پویا است زیرا به طور مداوم با توجه به تغییر شرایط استفاده و تغییرات در سیستم های فردی و همچنین زمینه استفاده گسترده تر که در آنها می توان یافت، به طور مداوم اصلاح می شود. در نهایت طراحی تجربه کاربری در مورد چگونگی تعامل کاربر با محصول و تجربیات آن است.

ux چیست؟

البته باید این مسئه رو هم عرض کنیم که طراحی تجربه کاربری معنی کاملا ثبت تایید شده ای ندارد، اما بگذارید به گفته های دو کارشناس در این زمینه نگاهی بندازیم:

کارشناس اول: Laura Klein – مدیر اصلی در شرکت کاربران می داند، نویسنده UX برای شروع ناب

“اگر UX تجربه ای است که کاربر در هنگام تعامل با محصول شما داشته باشد، طراحی UX به طور تعریف فرآیندی است که از طریق آن می توانیم آن تجربه را تعیین کنیم.”

طراحی UX همیشه اتفاق می افتد این که آیا عمدی است یا خیر، کسی تصمیم می گیرد که چگونه انسان و محصول تعامل داشته باشند. طراحی UX خوب زمانی اتفاق می افتد که ما این تصمیم ها را به گونه ای طراحی کنیم که نیازهای کاربران و کسب و کار ما را درک و برآورده سازیم. ”

کارشناس دوم: Steve Portigal – سرپرست مشاور Portigal

“اگر ما به یک چیز تعاملی مانند یک وب سایت یا یک دستگاه یا یک قطعه نرم افزار نگاه کنیم، طراحی تجربه کاربر برای آن چیزی فرآیند خلاقانه و تحلیلی است که تعیین می کند چه چیزی چه خواهد شد – چه کاری برای مردم انجام می شود، چگونه آنها از آن استفاده می کنند، و آن چه به نظر می رسد / صداها / احساس / بو / طعم.”

امتیاز شما به این مطلب :
[تعداد آرا : 1 میانگین : 5]

شما اینجا هستید : صفحه اصلی » بلاگ » ux چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *